שלילת רישיון נהיגה

שלילת רישיון נהיגה הינו אחד העונשים העיקריים בבית המשפט לתעבורה.
כשבית המשפט לתעבורה מטיל על הנאשם עונש של פסילה הנכנסת לתוקפה מיד, העונש נקרא פסילה בפועל, אולם לעתים בית המשפט נותן לנאשם, הזדמנות נוספת לשפר את דרכיו ואת נהיגתו ואז מוטלת על הנאשם במקום פסילה בפועל פסילה על תנאי.
מי שפנה אלינו לאחר שהסתבך בשלילת רישיון נהיגה חשב שנעשה לו עוול, הוא הרגיש שהפרקליטות או המשטרה הציגו בפני השופט בבית המשפט לתעבורה את המקרה באופן חד צדדי, הם עשו את המיטב בכדי שהוא יצא אשם וייענש בשלילת רישיון נהיגה ממושכת.

ברוב המקרים בהם מוטלת פסילה בפועל, מוטלת גם פסילה על תנאי.
אזרחים ונהגים רבים אינם מודעים לכך, שישנם סעיפים בכתבי האישום, בהם קיימת חובת פסילה מינימאלית, לבתי המשפט היום יש נטייה להכביד בענישה בכלל ובמקרים של תאונות דרכים בפרט לתקופה שמעבר לפסילת המינימום.
יש לזכור, כי קיימים מקרים, נדירים, בהם עורך הדין מצליח לשכנע את בית המשפט, שקימות נסיבות מיוחדות שיפרט בפסק הדין, ובמקרה כזה, לשכנע את בית המשפט להפעיל סמכות נדירה ולהורות על פסילה לתקופה קצרה יותר מפסילת המינימום.
במקרים רבים, עורך דין הבקיא בתחום התעבורה, יידע להבחין איזה סעיף אישום מחייב עונש של פסילה בפועל, ואיזה סעיף אינו מחייב פסילה. ולכן במקרה שהסיכויים לזיכוי נמוכים, יפנה עורך הדין אל גורמי התביעה, במטרה לנסות ולשנות את סעיפי האישום בהם מואשם הנהג לסעיפים קלים יותר, שאינם מחייבים שלילה.
מי שסבור כי הוא יגיע לבית המשפט יסביר לשופט עד כמה רישיון הנהיגה חשוב לו וכך ישכנע את השופט שלא להטיל עליו שלילת רישיון נהיגה יופתע מהתוצאות.
דרושה מיומנות רבה של עורך דין תעבורה, הכרה מעמיקה של החוק והפסיקה בכדי  לדעת כיצד ניתן למנוע את שלילת רישיון הנהיגה או לצמצם אותה.

דיני תעבורה

המשרד נבדק ודורג כמוביל בישראל בתחום דיני התעבורה

דירוג עורכי הדין המובילים בישראל

חפשו אותנו בפייסבוק

ג'רוזלם פוסט בדק ומצא ארגמן עורכי דין המשרד המוביל בתחום דיני התעבורה בישראל

פסקי דין מובילים

נווט אלינו בוייז

במה ניתן לעזור? נחזור אליכם