עורך דין לתעבורה הבחירה


בתור עורך דין לתעבורה למעלה מעשרים וחמש שנה, IMG_4362
נשאלתי פעמים רבות, מדוע בחרתי לעסוק דווקא בהתמחות בדיני תעבורה.

קשה לומר, שמהרגע הראשון, בחירתי לעסוק בדיני תעבורה, הייתה טוטלית. קדמו לכך שנים לא מעטות, בהן טעמתי ועסקתי בענפי משפט שונים, ממקרקעין עד נזיקין, מדיני משפחה ועד ליטיגציה בתחומים מגוונים ובדין הפלילי, עד שהתגבשה בלבי ההחלטה, לוותר על כל אלו, על מנת להיות עורך דין תעבורה ולזכך את ההתמקצעות בדיני תעבורה .

ההתמקצעות בדיני תעבורה על חשבון ייתר ענפי המשפט מהווה דרך חיים, שמשקפת תפישת עולם.
כמו בכל תחום, תמיד תהיה ליד המקרה חלק בלתי נפרד מבחירותינו, כמו לאותה יד, שהובילה אותי כבר לפני למעלה משני עשורים, לשתף פעולה, עם חברי עורך דין דיני תעבורה, עורך דין דוד גולן.

הבחירה

הבחירה, היא הנקודה שבה האדם מחליט להתערב באירועים המקריים שניכרו בדרכו  ולעשות בהם מעשה. הבחירה שלי, הייתה לשלב את תפישת עולמי השונה והייחודית, עם הידע והניסיון המקצועי הרב אותם רכשתי.

אדם ערכי

אדם ערכי, הוא זה שמצליח לחיות את חייו מתוך בחירה.
הקונצנזוס באשר לחשיבות הערכיות בחייו של אדם, שוררת בין מחנות שונים ומנוגדים. למצער, אין בהסכמה זו, בכדי למנוע מחלוקות קשות בין המחנות. לעיתים מגיעות מחלוקות אלו, עד לשפיכות דמים, מקום שכל מחנה סבור, שהערך שהוא נלחם עליו, שווה יותר מחייו של האחר. יש שצד מסוים או שני צדדים חושבים שנכון להילחם על אותו הערך, גם במחיר של הקרבת חיים.
טוב לו לאדם, להיות קשוב לרחשי ליבו, מותר לו לחיות את הרגע, כל עוד הוא מודע לעובדה שישותו תהא בבואה של בחירותיו, הבחירות הגדולות והקטנות שביצע במסע חייו.
תובנות מעין אלו, הנן מהסוג, שאדם מגיע אליהן בבגרותו, זאת למרות שבחירות  קרדינליות בחייו של אדם נעשות בצעירותו.
למתבונן מהצד, נראה שהפרדוקס של פער הזמנים, הזמן בו אדם חווה את חוויותיו, לבין המועד בו הוא מגיע ליכולת להבין ולנתח את רגשותיו, מלווה את האדם באספקטים מגוונים כגון, אהבה,שנאה, קנאה ולמעשה, בכל הקשת הרגשית של תחומי חייו.

החיבור שלי: פילוסופיה & דיני תעבורה

עיסוקי בתחום בחירותיו של האדם ובישותו, החלה כבר בצעירותי, כסטודנט באוניברסיטת תל אביב.
נטיית הלב שלי הייתה תמיד, שלא לשנן את העובדות היבשות, אלא להעמיק בחקר מהותם של הדברים.
במהלך לימודי האקדמיים באוניברסיטת תל אביב, למדתי בנוסף ללימודי המשפטים לימודי פילוסופיה שונים כגון פילוסופיה קלאסית, פילוסופיה הודית, פילוסופיה של לשון וכו'.
כל דברי החכמה, הרבים אותם שמעתי מפרופסורים דגולים וחכמים לפילוסופיה, שהיו מורי ורבותי במהלך לימודי האקדמאים, היו אלו שהשפיעו עלי והיוו חלק מאבני היסוד של אישיותי.

החכמה האנושית, שמשלבת רמות הבנה וניתוח נדירות, יחד עם אינטליגנציה רגשית ייחודית, קראו לי מכל פינה, החל מחוכמתם של אריסטו והוגי הדעות של התקופות הקלאסיות, שאת חוכמתם גמעתי מפיו של פרופ' אסא כשר, דרך החוכמה הנדירה של המנוטרים הגדולים בהודו, אליהם נחשפתי מפיו של פרופ' בידרמן.
התבשמתי בשילוב הנדיר של חוכמת מדעי הטבע והביוכימיה, עם חוכמתה וגדולתה של היהדות, אותם ינקתי בשקיקה, בלילות השימורים, מפיו של פרופ' ישעיהו ליבוביץ. כל אלו, היוו את עמודי התווך בתפיסת עולמי ובסקרנות האין סופית שבי, כאז גם היום לחקור ולהעמיק במהותם של הדברים.
כמו כל סטודנט, בשנים אלו נפלו הדברים ששמעתי לא רק על אוזן קרויה, כי אם גם על לב רגיש, הדברים הגיעו לידי כך, שאני הייתי אחד הסטודנטים היחידים, שהגיע לאוניברסיטה כשמתלווה אליו כלב מסוג Cocker Spaniel שענה על השם: Thomas Hobbes.
מאמר זה עוסק כאמור בבחירה. באותם שנים ידעתי, שהאדם החושב, משתדל לעסוק במה שהוא, או לפחות במה שהוא רוצה לחשוב שהינו.
מאוחר יותר למדתי, שפעמים רבות האדם עצמו נהפך לבחירתו, או שהבחירה שביצע, נהפכת לטבע השני שלו.
כמי שעושה את הדברים לעולם במחשבה יתרה, הבנתי בכל אותם שנים בהם עסקתי ונחשפתי לענפי המשפט השונים, שיהיה עלי לבחור באיזה תחום אני רוצה להתמקצע, הבנתי שמאחורי מילים יפות כגון "דיני משפחה", "עורך דין פלילי" וכו' עומדת בחירה, שתגדיר לא רק את העיסוק שלי, אלא גם את מי אהיה כאדם, כחבר בחברה, כאבא, כחבר, כאיש משפחה ועוד.

הרצאות בדיני תעבורה ומניעת הקטל בכבישים

כעורך דין שעוסק בדיני תעבורה,  שמתי כנר לרגלי להתגייס למשימה הקדושה של מניעת הקטל בכבישים.
אני מגויס למשימה זו, כשאני מרבה בהרצאות לגופים שונים, בינהם הגופים המובילים במשק, שבמסגרתם אני מניח את אבני היסוד לשיפור נהיגתם של אלפי נהגים בישראל.
גם כשמדובר על תיקון אופן נהיגתם של לקוחותיי, אנשים נורמטיביים, שטעו בנהיגה, איני חוסך בזמן מאמץ וידע מקצועי, בתחום דיני התעבורה, בכדי לשפר את נהיגתם לעתיד. איני מנחה אותם להתחפר בעמדותיהם, שעה שלדעתי המקצועית הם שגו בנהיגה, אלא להסיק מסקנות, בכדי למנוע את הישנות הטעות.
עורך דין תעבורה טוב, אינו צריך לסגל לעצמו קוד התנהגות עבריני בכדי לעשות מלאכתו נאמנה.
נהפוך הוא, עורך דין לתעבורה, יכול לא פעם להיות יותר נאמן מהצד שכנגד לאינטרסים הציבוריים היורדים לשורשו של עניין ובראשם שמירה על קדושת החיים, תוך שהוא מקפיד לעשות את מלאכתו נאמנה בהגנה על האינטרסים של לקוחו.
הנני מקדיש חלק ניכר מזמני לפעולות התנדבות בקהילה, בקרב בני נוער, משפחות ששכלו את יקיריהם בכבישים ועוד, כל זאת כחלק מבחירתי לעשות ולהשפיע ככול יכולתי, במסגרת היותי עורך דין דיני תעבורה.

 

 

 

 

דיני תעבורה

המשרד נבדק ודורג כמוביל בישראל בתחום דיני התעבורה

דירוג עורכי הדין המובילים בישראל

חפשו אותנו בפייסבוק

ג'רוזלם פוסט בדק ומצא ארגמן עורכי דין המשרד המוביל בתחום דיני התעבורה בישראל

פסקי דין מובילים

נווט אלינו בוייז

במה ניתן לעזור? נחזור אליכם