כניסה לצומת באור אדום

מערך דיגיטלי חדש של מצלמות דרכים, הולך ונבנה. מדובר במצלמות צמתים, וגלאים אחרים, כל אלו יחוברו למרכז שליטה ארצי. המרכז יעקוב אחר העבירות בזמן אמת, כך גם ישגר דוחות לנהג תוך זמן קצר, ימים ספורים מביצוע העבירה.
במערך זה ישולבו מצלמות מהירות וגם מצלמות שיצלמו נהגים שיחצו צומת באור אדום.

להרחבה בנושא מצלמות המהירות החדשות– לחץ כאן

המחוקק ובתי המשפט רואים בעבירה של חציית צומת באור אדום, סיטואציה שעלולה בנקל להביא לתאונות דרכים קשות, בהן נפגע אדם ולעיתים רבות תאונות קטלניות בהן נהרג אדם בהן העונש המינימאלי הינו עונש שלא יפחת מ-3 חודשי פסילת רישיון נהיגה בפועל (בתאונות של חבלה וחבלה של ממש בלבד – העונש בתאונה קטלנית חמור בהרבה.
רבים הם המקרים בהם מוטלים עונשים חמורים יותר.

להרחבה בנושא עבירות שיש עליהן חובת שלילה -לחץ כאן

חשוב לזכור, כי מי שביצע תאונה בגין חציית צומת באור אדום, צפוי במקרים רבים, שתוטל עליו לשלילה מנהלית בת – 60 יום, שלא בהכרח תבוא במקום השלילה שתוטל עליו בבית המשפט.

להרחבה בנושא פסילה מנהלית– לחץ כאן

ישנה חובת זהירות על הנהג בהיכנסו לצומת אפילו אם מדובר באור ירוק.
בעבר עבירת אור אדום הייתה עבירה, שגררה אחריה כתב אישום שנדון בבית משפט ובמקרים רבים הוטל בגינה פסילה מנהלית ל-30 יום ע"י קצין משטרה, אך כיום – הפכה עבירת הרמזור האדום לעבירת קנס. רבים הטוענים, כי השינוי נעשה מטעמים של עומס בבתי המשפט.
ההלכה למעשה, עד היום בתי המשפט עדיין רואים בעבירה של חציית צומת באור אדום – עבירה חמורה, שמסכנת ביותר את כלל המשתמשים בדרך ובצדק.
ישנם הרבה צמתים בהן מוצבות מצלמות אלקטרוניות. ובעניין זה כדאי לדעת, כי המצלמה בעידן האנלוגי לא תופעל כשהנהג עבר בצהוב אלא רק שנייה אחת לאחר שהאור ברמזור התחלף לאדום.

אי ציות לאור צהוב
חשוב לדעת ולזכור שדין אי ציות לאור צהוב ברמזור כדין אור אדום.

דיני תעבורה

המשרד נבדק ודורג כמוביל בישראל בתחום דיני התעבורה

דירוג עורכי הדין המובילים בישראל

חפשו אותנו בפייסבוק

ג'רוזלם פוסט בדק ומצא ארגמן עורכי דין המשרד המוביל בתחום דיני התעבורה בישראל

פסקי דין מובילים

נווט אלינו בוייז

במה ניתן לעזור? נחזור אליכם